icon

0 A.D.

0.0.23b için
Windows

4.0

4

Diğerlerini fethetmek için kendi imparatorluğunu kur

78.9k

Bu uygulamayı oyla

0 A.D. tarih boyunca farklı noktalarda imparatorluk kurmaya ve savaşa odaklanmış, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Bu türde tartışmasız en iyi isimlerden biri olan 'Age of Empires II: The Age of Kings'den esinlenmiştir.

Oyun tıpkı 'Age of Empires II'de olduğu gibi ilerlemektedir. Kısacası, oyuna bir kaç tane köylü ve izci ekibiyle başlıyorsunuz ve amacınız yeni binalarla dolu güçlü bir şehir ve güçlü kaleler inşaa etmek. Dolayısıyla bu süreç imparatorluğu genişletmek, müttefik kurmak ve rakiplerinizi yok etmek için çıkış noktanız olacak.

Kendi şehrinizi inşa etmek, geliştirmek ve ordunuzu kurmak için kaynaklara ihtiyacınız olacak. Et, taş, tahta ve metal gibi malzemeler köylülerinizin çalışmasını sağlamak için her zaman bolca bulundurmanız gereken esas kaynaklardır.

0 A.D'de, içinde Yunanlıların, Romalıların, Farsların ve İngilizlerin de olduğu dokuz farklı medeniyet olarak oynanır. Her birinin kendi binaları, avantajları ve kendi askeri birimleri vardır. Her şey bu medeniyetleri tarihi olarak gerçekçi yansıtmak için büyük bir dikkatle ve ilgiyle düzenlenmiştir.

0 A.D. bir 'Age of Empires II: The Age of Kings' olarak başlamış olmasına rağmen, bir süre sonra kendi grafikleriyle geliştirilmiştir. Bu da 0 A.D.'nin görsel olarak ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor, böylece oyun 'Age of Empires'ın üçüncü kurulumu olmaya bir adım daha yaklaşıyor.

0 A.D. ücretsiz ve açık kaynak olan muhteşem bir strateji oyunudur. Üstelik, gelişim aşamasının çok başında olmasına rağmen, bir çok ticari başlıktaki oyunlara üstün bir oyun deneyimi sunar.
X